Refleksomierz kupujemy na długie lata pracy, dlatego też wybór odpowiedniego modelu powinien być dokonywany świadomie i zgodnie z naszymi potrzebami oraz analizą wszystkich kosztów, nie tylko związanych z samym zakupem urządzenia.
W trakcie projektowania systemu elektronicznego urządzenia, duży nacisk był położony przez nas na jak najniższy pobór prądu, czyli najmniejsze koszty zużycia energii – zasilanie tylko 12V. Wiadomo, że to wiązało się z dodatkowymi wydatkami na testy i komponenty systemu, jednak w naszej ocenie wydatki te nie poszły na marne.
Podczas testów urządzenia, które były wymagane, aby refleksomierz został dopuszczony do sprzedaży na rynku Unii Europejskiej, wykazaliśmy, że urządzenie zużywa na godzinę tylko 1,2 wata energii (1000 wat kosztuje 65 groszy).
Oznacza to, że przy cenie 65 groszy za 1 kWh, zapłacimy ok. 24 groszy za działanie refleksomierza, jeżeli urządzenie będzie pracowało przez cały miesiąc (30 dni) po 10 godzin dziennie.
W dużej mierze do tak niskiego wyniku zużycia energii poza systemem elektronicznym mają udział lampki LED, i wyświetlacz wykonany w technologii TFT.