Skip to content

Trenażer czasu reakcji / refleksu

Trenażer czasu reakcji to urządzenie służące do treningu szybkości i poprawy koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Trenażer często po prostu nazywany refleksomierzem składają się z dwóch nóg, na której umieszczony jest korpus urządzenia z przyciskami. Korpus posiada 8 przycisków w przypadku refleksomierza dla dzieci model Junior i 12 przycisków w refleksomierzu modelu Tokyo.

Gra rozpoczyna się po włączeniu urządzenia. Światła na korpusie zaczynają się zapalać losowo, a użytkownik musi jak najszybciej nacisnąć na przycisk, na którym świeci się światło. Czas reakcji mierzony jest elektronicznie i wyświetlany na górnych zegarach i na dotykowym wyświetlaczu. Im krótszy czas reakcji, tym lepszy wynik gracza.

Trenażere refleksu marki ASUZU oferują wiele trybów treningowych mających na celu zbadanie czasu reakcji, poprawy koncentracji czy poprawę pamięci.

Użytkownik może dostosować ustawienia urządzenia do swoich potrzeb pod względem czasu treningu, jak i poziom trudności w trybie odpowiedzialnym za pamięć.

Szkoły podstawowe jaki i przedszkola często kupują urządzania gdyż warto zauważyć, że trening z wykorzystaniem trenażera refleksu jest również zabawą, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu mogą rozwijać swoje umiejętności, a jednocześnie bawić się w sposób interaktywny i atrakcyjny. Korzystając z arkuszy przygotowanych przez nas pedagodzy mogą monitorować rozwój dziecka pod względem szybkości reakcji na bodźce zewnętrzne. 

Trenażer refleksu może być stosowany w różnych celach i w różnych miejscach.

W sporcie, pozwala na poprawę szybkości i koordynacji ruchowej, co jest szczególnie ważne dla zawodników, którzy muszą szybko reagować na zmieniające się sytuacje. W wojsku i policji, trenażer refleksu pozwala na szkolenie w zakresie szybkiej i precyzyjnej reakcji w sytuacjach kryzysowych.

W medycynie, urządzenie może być stosowane do rehabilitacji pacjentów po urazach, w celu poprawy ich koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jak z powyższego opisu możemy zauważyć, że trenażer czasu reakcji jest urządzeniem  wykorzystywane w wielu dziedzinach, od przedszkole czy szkoły podstawowe po takie jak sport, wojsko, policja czy też medycyna.

Model JUNIOR - przeznaczony dla dzieci

O trenażerach czasu reakcji / refleksu w Social Mediach